tautaspartija.lv


Daugavpils teātrī notiks remonti05/10/07

18. oktobrī Daugavpils teātrī notiks pēdējais pasākums. Teātris skatītajiem durvis vērs tikai martā un tad arī iepriecinās ar pirmizrādēm.

Remonta laikā Daugavpils teātra trupai būs aktīva viesizrāžu darbība, mēģinājumi notiks mazajā zālē. Teātris gatavos pirmizrādes. Martā skatītāji varēs baudīt divas jaunas izrādes- krievu trupa iestudēs L. Beļavska lugu “Dāmas un huzāri”, bet latviešu trupa pārsteigs ar izrādi “Olivereto”, mūziku rakstīs Raimonds Pauls. Būs arī tradicionālās Ziemassvētku izrādes, tikai citās telpās.

Kā pastāstīja teātra direktore Inese Laizāne, šis remonts bija ilgi gaidīts. Teātrī būs modernizēta skatuve, plānoti arī foajē un zāles remonti, siltumapgādes sistēmas rekonstrukcija lielajā zālē. Investīcijas teātris saņēma no valsts, tie ir 60 000 lati skatuves remontam.

Telpu remonts būs Latviešu kultūras centra pārziņā, jo tieši šī iestāde apsaimnieko Vienības namu. Plānots remontēt ne tikai teātra zāli, bet arī foajē, kāpņu telpas teātrī un Latviešu kultūras centrā. Pašvaldība iedalījusi 150 000 latus telpu renovācijai.

Lieli remontdarbi notiek arī Latgales centrālajā bibliotēkā, tiek paplašinātas telpas 2. stāvā. Šiem darbiem no valsts investīcijām saņemti 300 000 lati. Plānots rekonstruēto bibliotēku atvērt uz Ziemassvētkiem.

Latviešu kultūras centra direktore Regīna Osmane paskaidroja, ka Vienības namam remonts bija nepieciešams jau sen un ir gandarījums par to, ka izdodas piesaistīt valsts finansējumu šīs unikālās ēkas renovācijai.Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre L. Korsaka, 5404374


Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha