tautaspartija.lv


Daugavpils domes delegācija apmeklē M. Rotko darbu izstādi Romā.02/10/07

Daugavpils domes delegācija no 2.-6.oktobrim dodas vizītē uz Romu pēc Romas pilsētas komūnas un slavenā izstāžu centra Palazzo delle Esposizioni administrācijas ielūguma un ar Latvijas vēstniecības Itālijā atbalstu.

Pēc piecu gadu ilgas restaurācijas izstāžu centrā Palazzo delle Esposizioni 4.oktobrī tiek atklāta Romas izstāžu zāle ar trīs ekspozīcijām, no kurām centrālā būs Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā Marka Rotko darbu izstāde. Tajā būs apskatāmi 70 mākslinieka darbi.

Daugavpils domes delegācijas sastāvā ir pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Strode, Pilsētas attīstības departamenta vadītāja Inga Goldberga un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste, Rotko projektu vadītāja Farida Zaletilo. Vizītē uz Romu dodas arī LR Kultūras ministrijas pārstāvji.

“Daugavpilij tas ir liels gods un pirmā reize, kad tiek starptautiski atzīta pilsētas saistība ar visā pasaulē slaveno mākslinieku. Un tā kā viens no tuvāko gadu lielākajiem projektiem pilsētā ir “M.Rotko mākslas centra Daugavpilī” izveide, tad mūs interesē arī pavisam praktiskas lietas - kāda izskatās zāle, kā tiek izstādīti Rotko darbi un kā tas viss tiek organizēts,” norāda I.Goldberga.

Vizītes laikā ir paredzēti vairāki pasākumi, tai skaitā izstādes apskate kopā ar Itālijas Republikas prezidentu Dž.Napolitano, kurā piedalīsies tikai 70 uzaicinātie viesi, to skaitā Daugavpils domes un LR KM delegācija.

Par godu Palazzo delle Esposizioni un M.Rotko izstādes atklāšanai Romā notiks LR Vēstnieces Itālijā A.Kurmes rīkotās vakariņas, kurā piedalīsies arī Rotko bērni.

Daugavpils delegācijai paredzētas darba tikšanās ar Keitu Rotko, kas ir arī nodibinātā fonda “M.Rotko mākslas centrs Daugavpilī” valdes priekšsēdēja, lai pārrunātu projekta tālāku virzību. Tāpat paredzētas tikšanās ar LR vēstniecības Itālijā darbiniekiem un citi pasākumi.

Slavenā Itālijas izstāžu zāle būvēta 19. gadsimtā karaļa Alberta laikā. Šobrīd tā ir modernizēta un aprīkota ar vismūsdienīgāko aprīkojumu.Informāciju sagatavoja:

Harijs Vucins, kompānija “13.STĀVS”

harijs@13stavs.lv tālr. Nr. +371 29168771Papildus informācija:

Inga Goldberga, Daugavpils domes Pilsētas attīstības departamenta vadītāja

goldberga@daugavpils.lv tālr. Nr. +371 65404322

Автор: Daugavpils

Автор: Tuesday
Добавлено: 27.04.2016 23:19
0

That's a slick answer to a chnnleagilg question

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha