|
Trešdiena, 14 Jūlijs 2010 09:00 |
Bijušais ārlietu ministrs Māris Riekstiņš aicina valdību steidzamības kārtībā lemt par papildus līdzekļu piešķiršanu konsulāro pakalpojumu nodrošināšanai vēstniecībās ārvalstīs. Šī gada budžetā ārlietu ministrijai tika būtiski samazināts finansējums, pret ko pagājušajā gadā asi protestēja Māris Riekstiņš. Rezultātā izveidojusies situācija, kad pēc vīzām Latvijas vēstniecībās ārzemēs veidojas milzu rindas, kas atbaida tūristus, līdz ar to rada būtiskus zaudējumus valsts ekonomikai.
“Tūrisms ir viena no pakalpojumu eksporta jomām, kas nodrošina tūkstošiem darbavietu gan transporta, viesnīcu, ēdināšanas, gan citās jomās. Valsts saņem ievērojamus nodokļus no tūristiem sniegtajiem pakalpojumiem. Šajā kontekstā neizpratni rada tas, ka ar vienu roku valdība iegulda līdzekļus Latvijas popularizēšanā, piemēram, EXPO, ar otru bremzē ienākumu gūšanu no tūrisma, radot barjeras vīzu saņemšanā. Šāda rīcība ir gan ekonomiski absurda, gan arī pēc savas būtības apkaunojoša un valsts tēlu graujoša,” sašutumu pauž bijušais ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.
Par birokrātiskas atrunāšanās paraugu Māris Riekstiņš nosauca pēc būtības maldinošo Finanšu ministrijas pārstāvju aizbildināšanos, ka šādu līdzekļu nepieciešamību esot vajadzējis paredzēt budžetā, kā arī to, ka resursi būtu meklējami ministrijas pašreizējā budžetā. “Finanšu ministrijas darbiniekiem vislabāk būtu jāzina par daudzajiem ārlietu ministrijas pieprasījumiem, kā arī brīdinājumiem, ka budžeta samazinājumi nenovēršami ierobežos funkciju izpildi. Šobrīd tikai vēstniecību konsulāro amatpersonu gatavība veikt valstij svarīgu funkciju, nerēķinoties ar darba laiku un apstrādājot dokumentus brīvdienās, nodrošina to, ka vīzu saņemšanas rindas nav vēl garākas,” atzīst Māris Riekstiņš. |